Skip links

Küçük Alanlar İçin Taşınma Rehberi

Zaman içerisinde insanların şartları veya ihtiyaçları değişmektedir buna bağlı olarak değişen koşullara uyum sağlamanın pratik yollarını bulmak hayatı kolaylaştıran bir detaydır. Eğer sizde evinizden daha küçük bir alana taşınma kararı aldıysanız sizin için hayatı kolaylaştıracak bazı ipuçlarımız var.

 1. Planlama yapın
  Yeni evinizde gelecek eşyalarınızın nereye konumlanacağını, oraya o eşyanın sığıp sığmayacağının bir krokisini çıkartmanızı tavsiye ederiz. Küçük olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızın bile! Sadece zihninizde o mobilya buraya sığar, bu masa burada güzel olur demeden elinize kağıt kalem alarak ölçüleri muhakkak not alın çünkü planlama yaparken çok işinize yarayacak.

  Belki önemsiz gördüğünüz kirişler eşyalarınızın yerleşmesinde önemli detaydır aslında. Çünkü bazen santim farkıyla o mobilyanızın veya eşyanızın konumunu değiştirmek zorunda kalabilirsiniz ve bu da bütün planlarınızı alt üst edebilir.
 2. İşlevsiz eşyaları değiştirin
  Elinizde bulunan ve fonksiyonel olmayan eşyalarınızı, firmaların yapmış olduğu kampanyalara denk getirerek değiştirebilir veya elinizdeki ürünü satarak daha işlevsel bir ürün alabilirsiniz. Hem yer konusunda sıkıntı yaşamanın önüne geçmiş olacaksınız hem de daha estetik görünecek. Mesela eski evinizde birçok dolabınız vardı ve şu an yoksa yataklarınızı bazalı model tercih edebilirsiniz.

  Sabit bir yemek masanız varsa onun yerine katlanabilen, gizli bölmeleri olan veya istediğiniz zaman büyüterek kullanabileceğiniz bir modelle değiştirebilirsiniz. Hatta özellikle dar ve küçük alanlar için özel tasarlanan çok fonksiyonlu eşyaları değerlendirebilirsiniz.
 3. Fazla eşyalardan kurtulun
  Elinizde var olan ve kullanışlı olmayan gittiğiniz yerde sizi sıkıntıya sokacak fazlalık ve kalabalıklardan kurtulun. Küçük ve dar alanlar için insanların genelde tercih ettiği tarz minimalist stildir. Ortamı daha ferah ve huzurlu kılmak için bu etkili bir yöntemdir.

  Eşyalarınız fazlalığı sizi temizlik için zorlayacaktır, kalabalık olması zaten küçük olan bir alanda sizi bunaltacaktır. Bir gün lazım olur dediğiniz eşyalarınızı da paketleyip muhafaza edebilirsiniz. Yeni bir evde yeni bir tarza geçmek sizin için de iyi olabilir…

Leave a comment