Adana Nakliyat Firmaları

Taşınma sürecinizi kolaylaştırmak için 0 firma bulundu
Filtrele

Nereden

Nereye

Kategori

0 firma listeleniyor

Adana Nakliyat Firmaları

Adana sıcakları meşhurdur malum! Taşınmak için karar verdiyseniz ve nereden başlayacağınıza dair kafanızda soru işaretleri varsa size yardımcı olmak için hazırladığımız yazımıza göz atmaya ne dersiniz?

Öncelikle hemen her taşınma için geçerli olan temel noktalara değinelim,

  • Eşyalarınızın hasar görmesi sizin yeni eşyalara sahip olma ihtimalinizi akıllara getirse de günümüz şartlarında yeni eşyaların maliyeti, taşınma sürecinde sizi sıkıntıya sokabilir ve ağzınızın tadını kaçırabilir. Bu nedenle sigortalı taşımacılık tercih edebilirsiniz böylece değer verdiğiniz eşyalarınız, antika parçalarınız sigortalanmış olur.

 

  • Eşyalarınızı planlı ve düzenli bir şekilde taşımak için odalarınızı toplamaya belli bir noktadan başlayın ve orası bitmeden başka bir odaya geçmeyin. Toplaması en çok zaman alan odanızdan başlamak iyi bir fikir olabilir.

 

  • Taşımacılık sırasında hasar görmemesi için eşyalarınızı güzelce sarmış ve paketlemiş olmanız önemlidir. Eşyalarınızı paketlerken küçük ve hacimli koliler tercih etmeniz eşyalarınızın düşme riskini azalttığı gibi onların güvenliğini de arttıracaktır.

 

  • Kırılacak eşyalarınızı ayrıca kolileyip üstlerine “kırılacak” ibaresini eklemeniz, taşıyanların kolinizi daha hassas taşımasına sebep olmaktadır.

 

  • Taşınırken eşyalarınızın hangi odalara gideceğini kolilerin üstüne yazarak veya aynı odaya gidecek bütün eşyalara tek renk post it yapıştırarak, taşıyanların eşyaları koyacağı yerleri belirlemiş olmanız hem sizin hem de taşımacıların işini kolaylaştıracaktır.

 

  • Büyük eşyalarınızda özellikle mobilyalarınızda kullanacağınız streç film eşyalarınızın kirlerden ve küçük çiziklerden korur.

 

Adana özelinde dikkat etmenizde faydası olacak detaylar;

 

  • Taşınma başlamadan önce bina yönetimi ve komşularınızı sürece ilişkin bilgilendirmenizi öneriyoruz. Taşınma işleri sabah erken saatlerde başlayıp gece geç saatlere kadar sürebiliyor bu noktada karşılıklı ilişkilerin sağlıklı ilerlemesi daha yeni başlayacak olan komşuluğa ilk adımda çok önemli. Sizin bu nezaketiniz karşısında komşularınızda size ilk adımda daha anlayışlı olacaktır.

 

  • Nakliye aracının park edeceği noktayı önceden tespit etmenizi tavsiye ederiz. Eğer otopark alanıysa kendi arabanızla nakliye aracına yer tutabilirsiniz. Ancak yolu kapatma ihtimali olan bir noktada nakliye aracınız park edilecekse bunun için yolun o yönde kapalı olduğuna dair işaret ve levhalarla o yolu kullanmak isteyen insanlara yolun kapalı olduğunu belirtebilirsiniz. Levhaları gören insanlar o yolu kullanmak için zorlamayacak veya nakliye aracının çekilmesi için kornaya basarak nakliyecileri ve sizi strese sokmayacaklardır.